Ordinační hodiny

Po-Pá: 8.00 - 20.00

So: 9.00 - 12.00

Ne: 9.00 - 11.00


Kontakty

Nerudova 1040

735 81 Bohumín (zobrazit na mapě)

Tel.: 604 957 560

Email: abvet@seznam.cz

Novinky

VAKCINACE PROTI VZTEKLINĚ JIŽ CO DVA ROKY!

24.5.2012

NOVINKA!

VAKCINACE PROTI VZTEKLINĚ

JIŽ CO DVA ROKY!

 

Na naší klinice vakcinujeme dle nové vyhlášky proti vzteklině každý druhý rok. Šetříme tak nejen Vaše mazlíčky, ale také Vaše finance!

Očkování proti vzteklině je v České republice od roku 1953 ze zákona povinné. Díky tomu a celé řadě dalších opatření je Česká republika od roku 2002 řazena mezi státy vztekliny prosté. Protože je vzteklina smrtelné onemocnění, má povinná vakcinace zcela jistě pozitivní význam. Po dlouhou dobu platilo, že pes musí být očkován každoročně. Nyní je možné na základě ustanovení novely veterinárního zákona při vakcinaci psů, koček a fretek brát ohled na trvání imunity, kterou zaručuje výrobce dané vakcíny. Na trhu veterinárních léčiv jsou dnes již vakcíny proti vzteklině zaručující delší dobu trvání imunity než 1 rok. Vakcína proti vzteklině Biocan R, kterou používáme na naší klinice zaručuje po prvním ročním přeočkování dvouletou imunitu.

veterinární zákon č. 166/1999 Sb.

Chovatel je povinen zajistit, aby byli psi, jakož i lišky a jezevci drženi v zajetí ve stáří od 3 do 6 měsíců platně očkováni proti vzteklině a poté během doby účinnosti předchozí použité očkovací látky přeočkováni, uchovávat doklad o očkování po dobu platnosti očkování a na požádání jej předložit orgánům vykonávající státní veterinární dozor.

Tento zákon vychází z nařízení Evropského parlamentu, takže je v platnosti po celém území EU.