Ordinační hodiny

Po-Pá: 8.00 - 20.00

So: 9.00 - 12.00

Ne: 9.00 - 11.00


Kontakty

Nerudova 1040

735 81 Bohumín (zobrazit na mapě)

Tel.: 604 957 560

Email: abvet@seznam.cz

Novinky

Je anestezie u vašeho miláčka v souladu s anesteziologickými standardy?

10.1.2012

Rádi bychom klientům objasnili rozdíly v anestezii a monitoringu pacienta.

ANESTEZIE JE NA CELÉM ZÁKROKU NEJRIZIKOVĚJŠÍ A VYŽADUJE NAPROSTOU PRECIZNOST A VYLOUČENÍ NÁHODNÝCH VLIVŮ. Největším a nejdůležitějším rozdílem mezi inhalační anestezii (anestetický lék je pacientem vdechován a to pouze v množství pro daný okamžik) a injekční anestezii (anestetický lék je pacientovi injekčně aplikován v dávce nutné pro celý zákrok) je v její šetrnosti k organismu a dále v možnosti řízení anestezie v průběhu zákroku. Tedy jakmile nastanou nepředvídané situace, lze přístroj okamžitě vypnout a  pacienta probudit. V celkové injekční anestézii je toto zcela nemožné, a je nutné počkat než se pacient probudí sám.

DALŠÍ NUTNOSTÍ JE MONITORING PACIENTA. Monitoring pacienta znamená, že pacient je připojen k moderním přístrojům, které sledují, monitorují a zaznamenávají hodnoty životních funkcí. Díky těmto přístrojům se anestezie stává kontrolovatelnou a není neřízenou střelou. Bez monitoringu operatér neví, jak vypadají životní funkce pacienta. Nemá žádné informace o tepové frekvenci, tlaku, kyslikové saturaci apod. Jen na základě těchto údajů, lze vést anestezii bezpečně.

Toto vše vám naše pracoviště nabízí ( již po dobu několika let) a považuje to za samozřejmost. Kvalita je pro nás na prvním místě.