Ordinační hodiny

Po-Pá: 8.00 - 20.00

So: 9.00 - 12.00

Ne: 9.00 - 11.00


Kontakty

Nerudova 1040

735 81 Bohumín (zobrazit na mapě)

Tel.: 604 957 560

Email: abvet@seznam.cz

Novinky

NOVINKA-DIGITALIZACE PRACOVIŠTĚ. Agfa CR 30X + GirthHR 200A plus + Dicom PASC

24.2.2012

RTG parcoviště

ABvet veterinární klinika zmodernizovala rentgenologické pracoviště. Po téměř roční přípravě provedla tvz. digitalizaci pracoviště. Samotné RTG zařízení bylo vyměněné za nový vysokofrekvenční přístroj určený pro veterinární účely. Tímto přístrojem velmi významně klesá rentgenologická zátěž pacientů (přístroj je velmi výkonný, a tak mu stačí jen malé dávky na pořízení kvalitního rtg obrazu). Druhá část modernizace je samotné vyvolání snímku. Digitalizací dochází k zobrazení snímku přímo na monitoru počítače (nedělají se již klasické RTG snímky - folie). Snímek je tak pořízen ve vysokém stupni kvality a rozlišení. Zároveň jsme zakoupili originální prohlížecí veterinární program s diagnostickým monitorem. Pomoci této techniky můžeme snímky různě upravovat, zvětšovat, měřit (speciální programy na DKK, TTA , TPLO, DIndex, atd.). Samozřejmostí je přenesení snímku na různá média (CD, USB flash.), které si může klient odnést domů jako dokumentaci případu. Nesmírnou výhodou je i zakoupení licence, pomocí které můžeme některé nejasné případy konzultovat on-line s rentgenologickými odborníky ve světě.

 

Velmi podstatná informace pro samotné klienty je, že cena RTG vyšetření se nezvýšila, naopak klesla, neboť do ceny již nejsou promítnuté náklady na vyvolání snímku a cena za samotný RTG film.

 

Práce na tomto moderním přístroji nás posouvá výrazně dopředu. Doufám, že i vy, naši klienti, oceníte tuto velmi významnou modernizaci. Teď vidíme víc :)Kontrolní měření po provedeném TTA