Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana BlogNejlepší péče o kočky

Nejlepší péče o kočky

COVID sice nespí a kongresová turistika je na bodu mrazu, ale my na místě nepřešlapujeme, právě naopak. Ve dnech 12. – 14. 8. 2020 se MVDr. Martin Novák zúčastnil dalšího ze série přednášek a workshopů v rámci ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) master studijního programu. Tentokrát na téma kočičí ortopedie.

 

Přednášky a workshopy zaměřené výhradně na kočičí ortopedii nebyly povinnou součástí master studijního programu, nicméně s ohledem na specifika těla těchto šelem se dr. Novák rozhodl, že prostředky investované do účasti na této akci se brzy zúročí při řešení těch nejkomplikovanějších ortopedických případů.

 

Ve středu, první den programu všichni účastníci prošli jakýmsi opakováním. Byly diskutována témata a informace, které byly většině účastníků známé z jejich dřívější praxe. Méně zkušenější kolegové načerpali pár nových informací a v podvečerních hodinách následovalo krátké neformální posezení určené k seznámení se s ostatními.

 

Čtvrtek byl primárně věnován zákrokům na předních končetinách koček. Počínaje postupy při jejich vyšetření přes specifika jednotlivých chirurgických přístupů po řešení amputace.

 

Pátek jsme zahájili diskusí nad problémy koček s rameny, lokty a kyčlemi, kterým se věnoval poměrně rozsáhlý prostor. Odpoledne následovaly potíže s patelami, achilovou šlachou a obecně poraněními zadních končetin.

 

Sobotní program pak vyplnily praktické wprkshopy, při kterých byly nacvičovány pokročilé operační postupy.

 

Poslední den programu neskončil dobrou snídaní, jak by si mohl někdo myslet, ale opět jsme pracovali do pozdních odpoledních hodin. Artróza a artritida koček, jejich řešení a management vyplnily pracovní dopoledne, abychom se po obědě mohli věnovat návrhům řešení různě komplikovaných případů.

 

Celkově lze říci, že účast na programu byla velmi užitečná. V rámci diskusí s veterinárními ortopedy z celé Evropy nám umožňuje srovnání. Je pro nás zpětnou vazbou, zda stále udržujeme své znalosti a praktické dovednosti na úrovni, která je k dispozici v zemích, které lze z pohledu veterinární medicíny vnímat za vyspělejší. A nutno říci, že z tohoto srovnání vycházíme velmi dobře.

Mějte přehled s abvetem

Novinky a informace onaší klinice rovnou do vašeho e-mailu

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace