Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana Služby

Osm lékařů, široké spektrum služeb,
cesta ke zdraví

Jsme odborníci v jednotlivých disciplínách…
… a když je potřeba, táhneme za jeden provaz…

… vždy s cílem uzdravit svého pacienta.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560
Nebo se objednejte skrz náš formulář.

Naše služby

Prevence

Peníze až na prvním místě

Ano. Jen co se k Vám domů nastěhuje Váš mazlíček, dbejte o jeho zdraví. Každý zvířecí druh má specifické požadavky. Včas se s nimi seznamte (třeba na našem blogu). Drobné částky vynaložené na prevenci výrazně snižují pravděpodobnost zdravotních potíží. A čím méně zdravotních potíží, tím méně utracených peněz u veterináře. To dává smysl, ne?

Očkování

Objednejte se k nám na konzultaci. Lékař s Vámi probere povinná očkování, doporučená očkování, i ta, která se mohou hodit při cestě do zahraničí. Nestudujte dlouhé hodiny on-line zdroje, u nás Vás čeká přátelská atmosféra a zaručené informace z úst odborníka.

Ostatní

Jaká je ideální ochrana před klíšťaty a jinými parazity? Jakou zvolit stravu pro nového pejska a má opravdu smysl podávat velkým plemenům doplňky stravy na podporu kloubů? Také Vás napadají podobné otázky?  Nebojte se, objednejte se na preventivní vyšetření, nebo jen krátkou konzultaci.

Ortopedie

Služby specialisty

MVDr. Martin Novák, odborný garant, ortoped specialista, posuzovatel dědičných vad.

Diagnostika

Základem každé úspěšné léčby je stanovení správné diagnózy. Šanci na úspěch v této fázi péče o pacienta vždy zásadně zvyšuje účast zkušeného ortopeda, který má k dispozici špičkové moderní vybavení. Přesně tuto kombinace Vám ABVET nabízí.

Léčba & chirurgie

Po stanovení správné diagnózy zkušený ortoped vybere vhodné řešení problému. ABVET Vám díky MVDr. Martinu Novákovi nabízí komplexní spektrum služeb, počínaje paliativní terapií přes artroskopické zákroky kloubů po totální endoprotézy kyčlí, které jsou v současnosti považovány za vůbec nejsložitější operace ve veterinární ortopedii.

Domácí péče

Každý náš klient odchází z množstvím informací, jak přizpůsobit domácí režim stavu pacienta. V případě nejasností Vám informace trpělivě vysvětlíme znovu, stačí nám zavolat nebo napsat.

Interní medicína

Nejtěžší disciplína

Mnohdy nás navštíví pacient s bolestmi, trpící nechutenstvím, případně zvracením nebo průjmem. Tedy příznaky, které mohou ukazovat na tisíce nemocí a je na nás, abychom vybrali tu jednu správnou. Případy spadající pod interní medicínu řeší dnes a denně všichni veterinární lékaři, ale ne na všech pracovištích můžete využít komfortu, kdy se na nalezení vzácné diagnózy podílí více lékařů naráz.

Diagnostika

Před zahájením léčby se vždy snažíme nalézt správnou diagnózu. To vyžaduje nejen znalosti, ale také pokročilé přístrojové vybavení a neméně důležitou spolupráci s laboratořemi. My využívám jak vlastní laboratoř, tak spolupráci s laboratořemi v ČR a Německu. Naši lékaři vybírají laboratorní vyšetření vždy s ohledem na jejich přínos k léčbě. Jinými slovy, při každém kroku se snažíme šetřit Vaši peněženku.

Léčba

Po stanovení diagnózy přichází na řadu léčba. Mnohdy jednoduchá, jindy komplikovaná. Tam kde je to možné, nacházíme pro Vás finančně dostupné léky a způsoby léčby. Zároveň, tam kde to povaha nemoci vyžaduje, jsme schopni zajistit i léky špatně dostupné, případně léčbu vytvořenou v laboratoři přímo na míru Vašemu miláčkovi.

Domácí péče

V průběhu léčby nemoci, než se nám ji podaří společnými silami porazit, může být potřeba úprava stravy, pohybu nebo jiných návyků. Pokud to tak bude, vždy Vám o tom povíme a domluvíme se, co je potřeba.

Kardiologie

Diagnostika

Odhalení srdečních potíží je prvním krokem k záchraně nebo zvýšení kvality života Vašeho mazlíčka. U nás se o tuto proceduru postará MVDr. Tamara Sobalová, zkušená kardioložka, která má ke své práci k dispozici moderní přístrojové vybavení. Jako jedno z mála pracovišť v ČR provádíme např. vyšetření tzv. Holterem včetně následného vyhodnocení.

Léčba & chirurgie

Po stanovení správné diagnózy dochází k nastavení vhodné léčby, během které je pacient průběžně sledován o kontrolován. Na klinice provádíme také některé srdeční operace. U nejsložitějších zákroků pak spolupracujeme se specialisty na chirurgii srdce, ke kterým vybrané pacienty referujeme.

Domácí péče

Po stanovení diagnózy Vás vždy poučíme, zda by nebylo vhodné snížit fyzickou zátěž, nebo zapracovat na snížení hmotnosti. A samozřejmě Vám také řekneme, jak na to.

Neurologie

Diagnostika

Precizní diagnostika neurologických potíží je jedinou cestou k jejich úspěšnému zvládnutí. U pacientů s podezřením na možný neurologický problém provádíme rutinně základní neurologickou vyšetřovací proceduru, která nás obvykle přivede blíže ke správné diagnóze. V rámci vyšetřovacích procedur využíváme nejmodernějších zobrazovacích metod včetně CT a MRI.

Léčba & Chirurgie

Poranění či útisky v oblastí páteře a míchy vyžadují rychlý zásah a bezodkladný operační zákrok. MVDr. Martin Novák, pro něhož je neurologie vedle ortopedie druhou stěžejní disciplínou, našel už mnohokrát zbytky sil po náročném dni na operačním sále, aby spolu se svým týmem provedl akutní operaci útisku míchy v případech, které nesnesly odkladu o hodiny, natož celou noc.

Domácí péče

Zásadní podíl na zotavení má provádění kvalitní rehabilitace. Naši pacienti o tom vědí své. Abychom i v této disciplíně nabídli svým pacientům to nejlepší, získali jsme do svého týmu MVDr. Nikol Holeszovou, certAAP. Certifikouvaná odbornice, která vedle provádění terapie také předává instukce majitelům tak, abyste mohli provádět správnou fyzioterapii i v domácích podmínkách.

Oftalmologie

Diagnostika

MVDr. Marie Tománková, garant oboru, zkušená lékařka s mnohaletou praxí provádí pečlivou diangostiku očních potíží s využitím moderního vybavení. Po určení správné diagnózy dochází ke stanovení vhodné léčby za pomocí léků, nebo v kombinaci s oční mikrochirurgií.

Léčba & Chirurgie

Široké spektrum očních onemocnění a vad léčíme za použití standardně i hůře dostupných léků. V některých případech spolupracujeme s vybranou lékárnou na výrobě potřebných léků na míru konkrétnímu pacientovi. U diagnóz, které vyžadují provedení chirurgického zákroku přistupuje MVDr. Tománková k jejich provedení. Pro tyto účely má klinika ABVET k dispozici veškeré potřebné vybavení a instrumenty.

Domácí péče

Pokud stanovená léčba nebo provedený chirurgický zákrok vyžaduje specifickou domácí péči, budete o ní vždy podrobně, ale stále srozumitelně informováni.

Dermatologie

Diagnostika

Věděli jste, že kůže je největší orgán těla? Diagnostika kožních problémů vyžaduje mnohdy velkou trpělivost ze strany lékaře, pacienta a v neposlední řadě majitele. Spolupráce s referenčními laboratořemi a vlastní zkušenosti nám umožňují dosahovat i v této nesnadné disciplíně poměrně značných úspěchů.

Léčba

Je-li trpělivost důležitá vlastnost při diagnostice, pro samotnou léčbu kožních nemocí to platí mnohdy dvojnásob. Přestože často stačí pouze změna krmiva a kůže pacienta se nám mění před očima k lepšímu, velice často se setkáváme s potřebou dlouhodobé medikace. O to větší uspokojení a pochvala od majitele přichází, když se nám nakonec podaří kožní potíže zvládnout.

Onkologie

Diagnostika

Onkologické potíže patří u zvířat, stejně jako u lidí k velmi častým onemocnění, obzvláště pak v pozdějším věku. Správná diagnóza nalzeného útvaru či zvětšených uzlin nás vede k určení správného postupu při léčbě.

Léčba & Chirurgie

Stejně jako v humánní medicíně využíváme při zvládání onkologických onemocnění všech dostupných forem léčby. Ať už se jedné o chirurgické odstranění postižené tkáně, přes sestavení a aplikace vhodné chemoterapie, po možnost referování pacienta na specializované pracoviště s možností využití radioterapie, která se i přes svou mimořádnou nákladnost začíná ve veterinární medicíně využívat.

Domácí péče

Zvládání onkologických problémů sebou mnohdy nese dlouhodobé podávání předepsaných dávek léků. Pokud to onemocnění Vašeho zvířete bude vyžadovat, vždy Vás poučíme o optimální domácí péči.

Traumatologie & urgentní medicína

Hra o čas

Autonehody, zranění ze souboje, úrazy následkem pádu nebo otravy patří mezi nejčastější zdravotní potíže, které vyžadují bezodkladnou péči a rychlý zásah. Vedle neustále připraveného operačního sálu máme k dispozici vždy někoho z trojice chirurgů tak, abychom byli schopni urgentní případy přijmout a stabilizovat. Neptáme se zda je sobota, neděle nebo svátek, v těžkých chvílích jsme tady pro Vás.

Vybavení a zkušenosti

Při řešení urgentního pacienta jsou klíčové zkušenosti, dostupnost léků a moderní vybavení. Díky provozu na naší klinice jsme vždy zásobeni všemi léky potřebnými k úspěšnému zvládání traumat, otrav a šokových stavů. Naše přístrojové vybavení nám umožňuje nejen stanovení úspěšné diagnózy, ale také následné vedení operace v maximálně šetrné inhalační anestezii. Naši lékaři se již setkali s nesčetnými pacienty, jejichž stav vyžadoval rychlou a správnou reakci. To nám umožňuje ve vypjatých chvílích pracovat jistě a s chladnou hlavou.

Hospitalizace

Pro řešení urgentních pacientů máme k dispozici hospitalizační jednotku pro umístění 14 zvířat. Pacient je tak pod neustálým dohledem, připojen na monitoring životních funkcí a to až do úplné stabilizace.

Stomatologie

Diagnostika

Zápach z tlamy pejska bývá častým důvodem, proč k nám majitel zavítá. Jaké je to pak překvapení, když mu vysvětlíme, že stávající zápach můžeme prakticky odstranit ultrazvukovým čištěním zubního kamene. KDyž si to situace žádá a je potřeba zub vytrhnout, poradíme si také, šetrně a pro zvíře bez zbytečné bolesti, vzhledem k našemu vybavení. Mezi další stomatologické výkony patří korekce skusu pomocí rovnátek nebo aplikace zubních korunek.

Léčba & Chirurgie

Při léčbě stomatologických potíží se budete potkávat s MVDr. Milošem Čtvrtníčkem, garantem této disciplíny v ABVET. U těžce zasaženého chupu povedete debatu nad možnostmi záchrany co největšího počtu zubů, u zubů špatně postavených pak možnosti využití rovnátek a jejich vlivu na správný skus.

Drobní savci

Diagnostika

MVDr. Marie Tománková, odborný garant péče o drobné savce, provádí diagnostiku za použití celého spektra zobrazovacích metod, počínaje RTG po magnetickou rezonanci, pokud si to situace žádá a existuje pro dané vyšetření finanční prostor na straně majitele. Zcela nezastupitelnou roli však stále hraje provedení podrobného klinického vyšetření malé pacienta zkušeným lékařem.

Léčba & Chirurgie

Po stanovení správné diagnózy přistupujeme ke vhodné léčbě. V případě chirurgických zákroků je celá anestezie vedena inhalační formou, stejně jako u všech ostatních pacientů.

Rehabilitace

Pooperační rehabilitace

Nedílná součást moderní veterinární medicíny. I sebelépe provedená operace, zejména ortopedické nebo neurologické povahy, podpořená správně prováděnou rehabilitací (správné procedury se správnou intenzitou) výrazně zvyšují rychlost rekonvalescence. U mnohých zákroků je pak kvalitní rehabilitace zcela zásadní a bez jejího provádění ani nejlepší operatér nedosáhne kýženého výsledku. Z těchto důvodů se klinika ABVET rozhodla v roce 2019 angažovat vlastního fyzioterapeuta a do našeho týmu lékařů jsme získali MVDr. Nikol Holeszovou, certCAAPR.

Rekondiční fyzioterapie

Vhodná nejen pro sportovní psy, jedince bojující s nadváhou, ale také pro všechny psy, kteří vyžadují a potřebují aktivní pohyb i v čase, kdy za oknem panuje počasí, že by člověk psa nevyhnal.

Posouzení specialistou

Posuzovatel specialista

Certifikované posouzení dědičných vad DKK, DKL, OCD, SA. Specialista posuzovatel, MVDr. Martin Novák.

Zhotovení RTG

Provedení oficiálních RTG snímků pro potřeby oficiálního posouzení je vyhledávanou službou. Mnozí chovatelé využívají také možnost zhotovení neoficiálních snímků s následnou konzultací, bez možnosti využití snímků pro následné certifikované posouzení.

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace