Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana SlužbyPosouzeni specialistou

Posouzení specialistou,

Co Vám nabízíme?

Přečtěte si více, nebo se rovnou objednejte.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Specialista ortoped

MVDr. Martin Novák

Dědičné vady

DKK

Dysplazie kyčelního kloubu, jedno z nejsledovanějších a nejhlídanějších onemocnění v chovu čistokrevných psů. Dědičně podmíněné onemocnění.  Ke vzniku dochází až během růstu následkem mnoha faktorů a DKK tak není možné diagnostikovat ihned po narození. Na vzniku a míře rozvoje se podílí také vnější prostředí a péče.

 

DKL

Displazie loketního kloubu je stejně jako DKK řazena mezi vývojové problémy. Komplexní onemocnění, jehož podkladem je osteochondróza – defekt v kostnatění chrupavky v rostoucí kosti. Dysplazie lokte je souhrnný název pro 3 různé patologické stavy: oddělení koronoidního výběžku (fragmentovaný processus coronoideus – FCP),volný ankoneální výběžek (volný processus anconeus – UAP) osteochondróza hlavice kosti pažní (OCD).

OCD

Jak již bylo řečeno, u vzniku DLK bývá v počátku přítomna osteochondróza. U osteochondrózy dochází k poruše v přeměně růstové chrupavky v kost. V oblasti kloubní plochy se to projeví odchlípnutím části chrupavky a vznikem prohlubně v kloubní ploše a volného tělíska (čipu) v kloubu. Pokud stejný defekt vznikne v oblasti růstové zóny kosti, může dojít k deformacím ve tvaru kosti nebo nepřipojení výběžku se samostatným osifikačním centrem. Postihuje nejen loket, ale i jiné klouby, hlavně ramenní, kolenní a hlezenní kloub mladých, rychle rostoucích psů velkých plemen. V hojné míře postihuje také páteř.

LUXACE PATEL

Problém především problémem trpasličích a malých plemen, což je zásadní rozdíl proti DKK a DKL, které postihují nejčastěji velká a obří plemena psů. Jde o defekt, při kterém je kolenní čéška dočasně nebo trvale dislokována ze své normální polohy. Při pohybu kolene se za normální situace čéška (patela) pohybuje nahoru a dolů ve žlábku stehenní kosti. V případě luxace dochází k pohybům čéšky do stran – tím je narušena funkce kloubu a postižený jedinec nedokáže koleno natáhnout. Luxace může být jednostranná nebo dvoustranná. Postižený jedinec není schopen normálního pohybu. Luxace patel se objevuje v několika stupních, mezi nimiž roste náročnost korekce exponenciálně.

Spondylóza

Dědičné degenerativní onemocnění páteře.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace