Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana SlužbyTraumatologie a urgentní medicína

Urgentní medicína,
boj s časem

Jak vše probíhá?

Jaká pro Vás máme řešení?

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Garant oboru

MVDr. Tamara Sobalová

Diagnostika

ZKUŠENÝ TÝM

Bohaté zkušenosti s řešením urgentních stavů dnes umožňují našim lékařům řešit akutní stavy v klidu a systematicky. Tím získáváme drahocený čas a zvyšujeme šance na přežití pacienta. Ať už se jedná o torze, otravy, úrazy nebo autonehody.

A CRASH PLAN

Všichni členové týmu mají zažité postupy při stabilizaci traumatizovaného pacienta podle pomůcky zvané A CRASH PLAN.

RTG

Digitální RTG je nezbytným vybavením každého referenčního pracoviště. Možnost práce se snímky v PC nám umožňuje velmi přesnou diagnostiku, která je základem úspěšné léčby.

SONO

Špičkový ultrasonografickém přístroji MyLab 7 nám umožňuje velmi přesnou diagnostiku pomocí této zobrazovací metody.

ENDOSKOPIE

Miniinvazivní diagnostika mocí videoendoskopického vybavení. Vybavení firmy Karl Storz nám umožňuje nejen rychlé zjištění problémů, ale mnohdy také miniinvazivní řešení.

LABORATOŘ

Biochemické a hematologické vyšetření krve provedené ve vlastní laboratoři nám umožňuje získávat cenné informace v řádech několika málo minut, které jsou obvykle pro akutního pacienta velmi často rozhodující.

Léčba & Chirurgie

STABILIZACE

První úkol. Stabilizace pacienta v přímém ohrožení života. Zajištění základních životních funkcí. Resuscitace, řízená ventilace.

MANAGEMENT URGENTNÍHO STAVU

Úraz, popáleniny, otrava, šok, akutní krvácení, epileptický záchvat, anafylaxe, sepse, GDV, císařský porod, kardiopulmonální zástava.

PODPŮRNÁ TERAPIE

Kyslíková terapie, infúzní terapie, stabilizace oběhu, transfuze, torakocentéza, torakodrenáž, abdominocentéza.

CHIRURGIE

Jakmile je pacient stabilizován, je v případě potřeby proveden operační zákrok podle povahy urgentního stavu, se kterým byl pacient na kliniku přijat. Máme standardně k dispozici zcela připravený a zcela vybavený operační sál pro zvládání všech urgentních stavů.

Následná péče

HOSPITALIZACE

Pacient zůstává pod neustálým dohledem do stabilizace všech životních funkcí. K dispozici je zkušená veterinární sestra a veterinární lékař, kteří provádí pravidelný monitoring životních funkcí.

POOPERAČNÍ PÉČE

Pravidelné převazy ran, drenáže, čištění. Využití podtlakové terapie.

DOMÁCÍ PÉČE

Podle povahy urgentního stavu nebo operačního zákroku Vám předáme přesné instrukce o domácí péči. V případě potřeby jsou naplánovány budoucí kontroly, převazy nebo navazující chirurgické zákroky.

UKONČENÍ LÉČBY

Symbolickým ukončením léčby je závěrečná kontrola, během které lékař ortoped zhodnotí úspěšnost terapie. V případě potřeby získáte doporučení ohledně budoucí fyzické zátěže, úpravy stravy nebo zahrnutí potravinových doplňků.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace