Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana SlužbyDermatologie

Dermatologie,
když nejste ve své kůži

 

Jak probíhá vyšetření?

Jaká pro Vás máme řešení?

Přečtěte si více, nebo se rovnou objednejte na konzultaci.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Garant oboru

MVDr. Pavlína Gallusová

Diagnostika

ZKUŠENÝ TÝM

MVDr. Pavlína Gallusová a MVDr. Dorota Bořková spojují své síly při řešení pacientů s dermatologickými potížemi. Jejich pokročilé zkušenosti s diagnostikou nemocí kůže jim umožňují práci s komplikovanými pacienty.

KLINICKÉ VYŠETŘENÍ

Provedení precizního klinického vyšetření a důkladné zjištění anamnézy jsou v případě dermatologie základní diagnostické metody.

MIKROSKOPIE

Mikroskopie patří mezi množství laboratorních technik, které jsou v dermatologii stěžejní. Vyšetření provádíme ve vlastní laboratoři. Vzorky odebíráme seškrabem z kůže (povrchový, hluboký). Využití trichoskopie při diagnostice alopecií, analýza stěrů a výtěrů z uší.

CYTOLOGIE

Cytologická vyšetření provádíme ve vlastní laboratoři. Diagnostika pyodermie, otitidy, kožních onkologických onemocnění. Barvení preparátů diffQuick.

BIOPSIE

Bioptický odběr vzorků a jejich následné dermatohistopatologické vyšetření využíváme k diagnostické celé řady onemocnění. Za zmínku stojí autoimunitní a imunitně zprostředkované nemoci, alopetické a seboroické onemocnění nebo atrofické a pigmentační procesy.

BAKTERIOLOGIE & MYKOLOGIE

Zjištění původu kožního onemocnění je pro stanovení diagnózy zásadní informací. Na základě získané informace dokážeme určit, která antibiotika nebo antimykotika jsou vhodná pro léčbu nemoci.

Léčba & Chirurgie

ANTIPARAZITNÍ OPATŘENÍ

Kožní parazité jsou nejčastějšími příčinami kožních onemocnění. Při řešení je vždy nezbytná plná spolupráce mezi lékařem a majitelem. Léčba vyžaduje nejen ošetření pacienta, ale také domácího prostředí a ostatních zvířat v domácnosti. Terapie probíhá pomocí šampónů, tablet, spotů, sprejů nebo obojků.

PYODERMIE

Povrchová léčba pomocí šampónů, spotů nebo speciálních koupelí. Antibiotická terapie (lokální/celková). Podpůrná terapie – doplňky stravy, vitamíny, speciální dieta pro dermatologické pacienty.

ALERGOTERAPIE

Po laboratorním zjištění hlavních alergenů přistupujeme k přechodu na přísnou hypoalergenní dietu. Doplňky stravy, povrchová terapie, blokace enzymu Jani kinázy, biologická léčba pruritu – monoklonální protilátky, desenzibilizace.

IMUNITA

Autoimunitní a imunitně zprostředkovaná onemocnění obvykle vyžadují celoživotní terapii zahrnující léčbu sekundárních infekcí.

CHIRURGIE

Odstranění kožních útvarů, histiocytom, mastocytom, lipom…)

ANESTEZIE

Abychom významně snížili rizika plynoucí z každé anestezie, pro všechna vyšetření, u kterých je anestezie nezbytná, využíváme anestezii inhalační, stejně jako to dělá humánní medicína.

DOMÁCÍ PÉČE

KONTROLY

Pravidelné kontroly a management u onemocnění, které tento postup vyžadují.

SPOLUPRÁCE

Mnoho dermatologických nemocí vyžaduje dlouhodobou léčbu a to vždy až do úplného zhojení postiženého místa. Aktivní spolupráce majitele při domácí péči o zvíře je při zvládání dermatologických nemocí zcela zásadní.

UKONČENÍ LÉČBY

Symbolickým ukončením léčby je závěrečná kontrola, při které je zhodnocena úspěšnost terapie. V případě potřeby získáte doporučení ohledně vhodné úpravy hygienických návyků zvířete (mytí, koupání), úpravy stravy nebo zahrnutí potravinových doplňků.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace