Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana BlogDermoid víčka

Dermoid víčka

Takovýto ostrůvek kůže se potom může vyskytnout na volném okraji víčka, nebo častěji na spojivce, rohovce oka nebo na třetím víčku. Z dermoidu vyrůstají dlouhé chlupy, které oko dráždí, dochází k blefarospasmu a výtoku z oka. Je to také kosmeticky nevhodné. Predisponovaná plemena – německý ovčák, bernardýn, jezevčík, barmská kočka. Terapie je pouze chirurgická. Pokud se dermoid vyskytuje na volném okraji víčka a zasahuje více jak 1/3 okraje, je zde nutná plastika volného okraje víčka. Postižení volného okraje víčka do 1/3 lze vyřešit pouhou suturou okraje víčka. Postoperačně musí pes nosit límec, do oka lokálně aplikujeme antibiotika a analgetika. Stehy se odstraňují za 2- 3 týdny.

 

Tento problém jsme řešili u štěněte německého ovčáka. Dermoid zasahoval více jak 1/3 volného okraje horního víčka a částečně bulbární spojivku. Chlupy vyrůstající z dermoidu oko dráždily. Přistoupili jsme k chirurgické excizi dermoidu a následně provedli plastiku volného okraje víčka technikou posuvného kožního štěpu s použitím Burowových trojúhelníků ( sliding skin graft + Burows triangles). Psovi se víčko dobře hojilo, po zákroku nosil límec a do oka majitelé kapali antibiotické a analgetické kapky. Za 14 dní od operace jsme odstranili stehy. Víčko je plně funkční.

Mějte přehled s abvetem

Novinky a informace onaší klinice rovnou do vašeho e-mailu

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace