Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana SlužbyFyzioterapie

Fyzioterapie,
moderní přístup

Jaké techniky Vám nabízíme?

Pro koho je fyzioterapie vhodná?

Přečtěte si více, nebo se rovnou objednejte na konzultaci.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Garant oboru

MVDr. Nikol Holeszová, CertCAAPR

Naše nabídka

POOPERAČNÍ REHABILITACE

Určená primárně pro pacienty po ortopedických a neurologických operacích. Stejně jako v humánní medicíně, správně prováděná
pooperační rehabilitace zásadně zvyšuje šance na úspěšné zotavení po operaci. Naopak, není-li správně vedená rehabilitace součástí pooperační terapie, následky jsou mnohdy nevratné a vynaložené finance a práce chirurgického týmu přichází vniveč, byť by byla samotná operace provedena sebelépe.

KONDIČNÍ FYZIOTERAPIE

Určená pro pacienty, kteří nemají žádné příznaky onemocnění neurologického nebo pohybového aparátu, avšak mají zvýšené pohybové nároky. Ať už se jedná o zvýšené nároky vlivem majitele (pracovní psi, sportovní psi) nebo zvýšené nároky vlivem plemenných predispozic (štěňata velkých a obřích plemen). Pro tyto klienty nabízíme vyváženou rekondiční fyzioterapii, která přináší potřebnou regeneraci nadměrně namáhaných částí těla.

Terapeutické techniky

MASÁŽE

Masáže jsou nedílnou součástí fyzioterapie mnoho let. Masážní techniky slouží k redukci bolesti, svalového tonu (putí), zvýšení mikrocirkulace a urychlení regenerace postižených struktur. Masáž je dále používána ke stimulaci tzv. trigger pointů (spouštěcí body), podporuje správnou funkci lymfatického systému a působí pozitivně na psychickou stránku pacienta.

KINEZIOTERAPIE

Pasivní – Asistovaná – Aktivní
Komplex cvičení, jehož cílem je zvýšení rozsahu pohybu a flexibility jednotlivých kloubů a svalů, zlepšení koordinace nebo nárůst a udržení svalové hmoty. Slouží také pro zvýšení kondice a u sportovně vedených zvířat jde o velice účinnou formu prevence zranění pohybového aparátu.

ELEKTROTERAPIE

Terapeutická aplikace střídavého elektrického proudu pomocí elektrod přiložených na kůži pacienta. Využívá se zejména ke stimulaci svalových či nervových vláken u ortopedických a neurologických onemocnění, která způsobují akutní či chronickou bolest, nebo svalovou atrofii. Podle typu onemocnění terapeut vybírá mezi jednotlivými formami
(NMES – neuromuskulární stimulace, TENS – transkutánní nervová stimulace, EMS – svalová elektrická stimulace).

MAGNETOTERAPIE

Léčebná metoda za využití pulsního magnetického pole, které vede k aktivaci metabolismu buněk. Jeho působením dochází rozšíření cév, většímu prokrvení tkání (zvýšení přísunu kyslíku a živin) a lepšímu odvádění zplodin látkové výměny. Magnetoterapie je tak známá pro své protizánětlivé a analgetické účinky, odstraňuje otoky a redukuje zvýšené svalové napětí.

HYDROTERAPIE

Neboli vodoléčba je jednou z nejstarších léčebných metod. Voda díky svým fyzikálním vlastnostem výrazně urychluje rekonvalescenci po ortopedických a neurologických operacích. Stejně tak vhodná je pro sportovní psy nebo psí seniory. Klinika ABVET využívá k hydroterapii vlastní hydroterapeutickou vanu s pohyblivým podvodním pásem a protiproudem, což nám umožňuje volbu optimálních individuálních podmínek a zátěže pro všechny ortopedické a neurologické pacienty.

KINEZIOTAPING

Metoda ovlivňující činnost svalů šlach, vazů, fascií a lymfatického systému. Při terapii se využívá aplikace elastických kineziologických pásek, pomocí kterých lze příznivě ovlivnit hojící procesy muskuloskeletálního systému, zabránit mnoha sportovním úrazům nebo korigovat vadné držení těla a jeho důsledky. Zvláštní metodou tejpování je použití CrossLinks, přičemž tuto metodu využíváme k ošetřování akupunkturních bodů.

Domácí péče

MANUÁL

Stanovení pooperačního rehabilitačního protokolu počítá s docházením na ambulantní rehabilitace. Klientům, u kterých tento postup není možný, obvykle kvůli velké dojezdové vzdálenosti, nabízíme tištěný manuál a zaškolení pro provádění nejdůležitějších rehabilitačních technik. Zároveň jsou s těmito klienty dohodnuty kontrolní konzultace, během který zhodnotíme, zda rehabilitační cvičení prováděná v domácích podmínkách přinášejí potřebné výsledky.

PRONÁJEM

Dobře spolupracujícím klientům nabízíme po předchozím proškolení zapůjčení přístrojů pro magnetoterapii a elektroterapii. Zapůjčení probíhá po podpisu zápůjční smlouvy proti složenému depositu. Tuto možnost s ohledem na omezený počet přístrojů k zapůjčení nabízíme primárně klientům, pro které je z důvodu větší dojezdové vzdálenosti komplikované  pravidelné dojíždění na amulantní rehabilitaci.

UKONČENÍ REHABILITACE

Po absolvování předepsaného rehabilitačního protokolu je stav ortopedických pacientů hodnocen ortopedickým specialistou. V závislosti na aktuálním stavu je zhodnocena úspěšnost pooperační rekonvalescence a fyzioterapie je po dohodě s klientem buď ukončena, nebo prodloužena.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace