Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski

Neurologie,
hra o čas

Jak probíhá vyšetření?

Jaká pro Vás máme řešení?

Přečtěte si více, nebo se rovnou objednejte na konzultaci.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Garant oboru

MVDr. Martin Novák

Diagnostika

ZKUŠENÝ TÝM

Tým pod vedením MVDr. Martina Nováka má bohaté zkušenosti s diagnostikou a řešením neurologických onemocnění nebo úrazů.

NEUROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

ABVET klinika má pevně dán postup neurologického vyšetření, díky kterému dokážeme problém přesně lokalizovat a následně navrhnout nejvhodnější metodu řešení.

RTG

Digitální RTG je nezbytným vybavením každého referenčního pracoviště. Možnost práce se snímky v PC nám umožňuje velmi přesnou diagnostiku, která je základem úspěšné léčby.

MYELOGRAFIE

Kombinací digitálního RTG a kontrastní látky získáváme velmi cennou diagnostickou metodu, rutinně využívanou při určení původu neurologických potíží.

CT & MRI

Vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT) nebo magnetické rezonance (MRI) patří mezi důležité metody při neurologické diagnostice. Svým klientům zajišťujeme tato vyšetření bez čekání. Výsledky si následně interpretujeme, u velmi složitých případů jsme v úzkém kontaktu se specialisty na interpretaci CT a MRI vyšetření.

LABORATOŘ

Odběr a laboratorní vyšetření mozkomíšního moku patří díky specifickým vlastnostem této tekutiny mezi další vyšetření, která u nás neurologičtí pacienti podstupují.

Léčba & Chirurgie

PROTRUZE PLOTÉNKY

Protruze či extruze meziobratlové ploténky patří mezi velmi časté neurologické problémy. Zásadními faktory při řešení je čas a zkušený neurochirurg. Dle povahy problému přistupujeme k řešení pomocí ventrální dekomprese, fenestrace, dorsalni hemilaminectomie, minihemnilaminectomie atd.

CAUDA EQUINA SYNDROM

Poměrně časté neurologických onemocnění, charakteristické svou lokalizací v lumbosakrální oblasti. Dle rozsahu změn patří mezi hlavní techniky nápravy dorsální laminectomie a foramenotomie, nebo distrakce a fúze lumbosakrální oblasti.

WOBBLERŮV SYNDROM

Onemocnění krční páteře vyskytující se u velkých a gigantických plemen psů. Chirurgické řešení problému je nevyhnutelné a využíváme techniky distrakce a fúze, ventrální/dorsální dekomprese.

TRAUMATA

Při všech traumatických událostech (úraz, nehoda) může dojít k poraněním neurologické povahy. Ať už se jedná o poranění v oblasti hlavy, páteře nebo poškození částí nervů.

VZÁCNÉ CHOROBY

Coby referenční pracoviště v oblasti neurologie máme zkušenosti s řešení vzácnějších onemocnění jako atlantoaxiaální nestabilita, hydrocefalus (řešení pomocí reticulo – peritoneálního shuntu), arachnoidální cysty, degenerativní myelopatie, discospondylitida nebo fibrocartilaginozní embolismus.

Pooperační péče

REHABILITACE

Správně vedená rehabilitace má zásadní vliv na rychlost a kvalitu rekonvalescence neurologických pacientů. Mnohdy je správně provedený chirurgický zákrok jen nezbytným minimem, které dává pacientovi další šanci a ale teprve správná rehabilitace vedená vhodným odborníkem se zaměřením na fyzioterapii je klíčem k celkovému úspěchu. ABVET nabízí klientům služby lékaře, certifikovaného odborníka v oboru fyzioterapie, kterým je MVDr. Nikol Holeszová, certAAPR.

PŘESNÉ INFORMACE

Při převzetí pacienta do domácí péče získáte přesné instrukce, ať víte co máte dělat. U zákroků, které vyžadují specifickou přípravu domácího prostředí před návratem domů Vám včas sdělíme, jak a na co se máte připravit. V případě potřeby pokračování rehabilitace Vám sestavíme plán ambulantních návštěv a získáte podrobné informace včetně praktického nácviku, abyste zvládli základní cvičení provádět v domácích podmínkách.

LÉKY

Všechny léky nezbytné na dobu po operaci Vám připravíme a předáme spolu s pacientem. V případě potřeby prodloužení podávání Vám další léky dodáme po konzultaci s lékařem.

UKONČENÍ LÉČBY

Symbolickým ukončením léčby je závěrečná kontrola, během které lékař zhodnotí úspěšnost terapie.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace