Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski

Onkologie,
pomoc v těžké chvíli

 

Jak probíhá vyšetření?

Jaká pro Vás máme řešení?

Přečtěte si více, nebo se rovnou objednejte na konzultaci.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Garant oboru

MVDr. Miloš Čtvrtníček

Diagnostika

ZKUŠENÝ LÉKAŘ

Péče o onkologické pacienty je vedena pod dohledem MVDr. Miloše Čtrvtníčka, který se na tento obor veterinární medicíny zaměřuje.

CYTOLOGIE

Cytologické vyšetření patří vedle klinického vyšetření mezi základní vyšetřovací metody u pacientů s podezřením na onkologický problém. Cytologické vyšetření provádíme ve vlastní laboratoři. Nejsme-li si výsledkem jisti, odesíláme vzorek do laboratoře v Německu a následně případ konzultujeme s tamním specialistou v oboru cytologie.

HISTOPATOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

Histopatologické vyšetření je již důkladnější a pokročilejší metodou laboratorního vyšetření odebraného vzorku tkáně. Zohledňuje strukturu tkáně i buňky, které se v tkáni nacházejí.

IHC

Určení CD3, CD19, Ki67 a jiných markerů je důležité pro stanovení prognózy pro konkrétního pacienta či rozlišení jednotlivých typů neoplastických procesů.

CYTOMETRIE

Jedno ze specifických vyšetření, které využíváme k určení správné diagnózy onkologických pacientů.

MRI

U mnoha onkologických pacientů nám pomáhá v rámci určení diagnostiky a při plánování chirurgických zákroků CT a magnetická rezonance. Obě vyšetření pro své klienty zprostředkováváme bez čekání.

Léčba & Chirurgie

CHIRURGIE

Základní nástroj při boji s rakovinou. Cílem je odstranění tkáně se změnami. Provádímě odstranění kožních, podkožních a jiných útvarů, splenektomie, mastektomie, nefrektomie, enukleace, amputace končetin, ocasu, penisu. U orgánů, u kterých je nezbytné aspoň částečné zachování jejich funkce provádíme částečné odstranění postižené tkáně – plicní laloky, jaterní laloky, slinivka, žlučový měchýř.

CHEMOTERAPIE

Je nedílnou součástí terapie onkologických onemocnění systémového charakteru (lymfom, leukémie), ale také lokálního rázu (osteosarkom, hemangiosarkom, aj.). Chemoterapii využíváme také k útlumu vzniklých metastáz. K dispozici máme konvenční chemoterapii, metronomickou chemoterapii a užití tyrosin kinázových inhibitorů.

RADIAČNÍ TERAPIE

V ČR zatím nejméně rozšířená metoda léčby onkologických onemocnění. Indikovaným pacientům a jejich majitelům pomáháme s výběrem vhodného pracoviště pro
vedení radiační terapie.

Domácí péče

POOPERAČNÍ PÉČE

V případě chirurgického řešení problému Vám předáme komplexní instrukce o domácí péči o pacienta, pokyny pro omezení pohybu.

SPOLUPRÁCE

Podle povahy onkologického onemocnění a terapie pokračujeme v řešení individuálních potřeb jendotlivých pacientů. Mírnění chronických bolestivých stavů, řešení výživové problematiky při úbytku hmotnosti, pravidelný monitoring pacienta pro zajištění maximálního komfortu života u závažných a neřešitelných onkologických onemocnění.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace