Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski

Ortopedie,
výstavní skříň ABVET

Jak probíhá vyšetření?

Jaká pro Vás máme řešení?

Přečtěte si více, nebo se rovnou objednejte na konzultaci.

 

 

Zavolejte nám +420 604 957 560

Nebo se objednejte skrz náš formulář.

 

 

 

 

Garant oboru

MVDr. Martin Novák

Diagnostika

Zkušený tým

Ortopedický tým pod vedením MVDr. Martina Nováka provede ročně více než 1000 správných ortopedických diagnóz a přes 500 úspěšných ortopedických operací.

Specializace

MVDr. Martin Novák je certifikovaným specialistou pro posuzování dědičných vad, DKK, DKL, OCD, Spondylóza, luxace patel.

RTG

Digitální RTG je nezbytným vybavením každého ortopedického pracoviště. Možnost práce se snímky v PC nám umožňuje velmi přesnou diagnostiku, která je základem úspěšné léčby.

SONO

Špičkový přístroj MyLab7 je neocenitelným pomocníkem také v ortopedii. Detailní prohlídka vazů, šlach a svalů nám pomáhá odhalit skryté ortopedické potíže.

ARTROSKOPIE

Miniinvazivní diagnostická metoda, která nám umožńuje přímý pohled do kloubu. Klinika ABVET ročně provede více než 200 artroskopických výkonů, čímž se řadíme mezi nejzkušenější pracoviště v ČR.

LABORATOŘ

Vlastní laboratoř nám umožňuje zásadní snížení rizik před anestezií, která je při mnohých diagnostických konzultacích nezbytná.

Léčba & Chirurgie

LCC

Ruptura předního křížového vazu patří mezi nejčastější ortopedické komplikace psů, se kterými se setkáváme. Náprava, obvykle pomocí jedné ze dvou osvědčených technik, TTA – Rapid a TPLO, je pro nás dnes rutinním zákrokem. Při operacích využíváme implantáty předních světových výrobců – Intrauma (IT), Kyon (CH), Veterinary Instrumentation (UK), Vetisco (UK), Rita Leibiger(GER).

DKK

Dysplazie kyčelního kloubu je dalším častým postižením. Má mnoho podob a mnoho různých řešení. ABVET patří mezi hrstku pracovišť v ČR, které dokáží řešit i nejtěžší dysplazie pomocí úplné náhrady kyčelního kloubu. Jsme certifikovaným pracovištěm německého výrobce, společnosti Innoplant, který patří mezi 3 největší výrobce veterinárních implantátů na světě.

Artroskopie

Artroskopické odstranění kostních úlomků z kloubu je nejšetrnější metodou řešení problému. ABVET ročně provede přes 200 artroskopických operací a patří mezi nejzkušenější pracoviště v ČR.

Osteosyntézy

Řešení úrazů a zlomenin mnohdy patří ke složitým ortopedickým zákrokům. Zde se opět projevují zkušenosti chirurga, který dokáže správně určit problém a provést nápravu tak, aby se zvíře vrátilo do plnohodnotného života.

Vývojové vady

Luxace patel patří mezi nejčastější vady menších plemen. ABVET má bohaté zkušenosti s nápravou, včetně nejtěžšího čtvrtého stupně, který obvykle vyžaduje provedení kombinace několika operačních technik a jedná se často o mnohahodinový operační zákrok.

Moderní postupy

Součástí léčby je u vhodných pacientů přímá aplikace podpůrných preparátů do kloubů (Noltrex, IRAP, Bonharen), stejně jako poradenství ohledně vhodné kloubní výživy. Sledujeme moderní postupy v ČR i Evropě a nejnovější poznatky obratem uvádíme do léčebné praxe.

Pooperační péče

Přesné informace

Při převzetí pacienta do domácí péče získáte přesné instrukce, ať víte co máte dělat. U zákroků, které vyžadují specifickou přípravu domácího prostředí před návratem domů Vám včas sdělíme, jak a na co se máte připravit.

Léky

Všechny léky nezbytné na dobu po operaci Vám připravíme a předáme spolu s pacientem. V případě potřeby prodloužení podávání Vám další léky dodáme po konzultaci s lékařem.

Rehabilitace

Správně vedená rehabilitace má zásadní vliv na rychlost a kvalitu rekonvalescence ortopedickcýh pacientů. ABVET nabízí klientům služby lékaře, certifikovaného odborníka v obory fyzioterapie, který zajistí nejen správné vedení rehabilitace samotné, ale také předá majiteli přesné instrukce včetně praktické ukázky, aby majitel mohl provádět vhodná cvičení v domácích podmínkách.

Ukončení léčby

Symbolickým ukončením léčby je závěrečná kontrola, během které lékař ortoped zhodnotí úspěšnost terapie. V případě potřeby získáte doporučení ohledně budoucí fyzické zátěže, úpravy stravy nebo zahrnutí potravinových doplňků, které mohou pozitivně ovlivnit pohybový aparát pacienta.

Monika Strnadelová + Fergi

Moc děkuji všem zaměstnancům kliniky a zvlášť panu doktoru Novákovi za záchranu naší fenečky Fergi, když ji praskl vřed na dvanácterníku a my jsme přišli na kliniku pět minut po dvanácté, né naší vinou.-( I když je to už šest let, Fergi je zdravá a čilá. Ještě jednou moc děkuji, nedám na vás dopustit.

Misel Misel + Čiko

Ďakujeme za skvelý prístup a profesionalitu MVDr. Novákovi a MVDr. Čtvrtníčkovi. Dobrý pocit vedieť, že existuje klinika, na ktorú sa vieme s dôverou spoľahnúť, aj keď 300 km od domova. Pozdravuje a ďakuje Čiko

Lucie Turenová + Black Beauty z Lyvar

Děkuji klinice ABvet za skvělou práci, hlavně MVDr. Čtvrtníčkovi při kastraci (laparoskopicky) naší fenečky. Maximální spokojenost, cesta dvě hodiny se vyplatila.

Petra Lesáková

Velké a upřímné díky paní doktorce Sobalové, která nám zachránila milovanou kočku. Profesionální jednání, neskutečná ochota, vstřícnost i nad rámec pracovní doby. Perfektní informovanost, lidskost a empatie. Mockrát děkujeme! Nebýt vás, přišli bychom o právoplatného člena rodiny. Kočka s hemolytickou anemií nám sice asi nebude přinášet radost několik desítek let, přesto děkujeme za čas, který jste pro ni vyšetřila!

Kamila Radlingerová

Nemohu jinak než kladně hodnotit naprosto úžasný, přátelský a profesionální přístup celého personálu kliniky; jsou to skuteční odborníci a lidé na svém místě. Ráda bych touto cestou poděkovala především paní MVDr. Bořkové za úžasnou péči o naši adoptovanou psí babičku a jsem nesmírně ráda, že jsme se rozhodli k registraci právě na této klinice

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace