Po—Pá 08.00 — 18.00 So 09.00 — 12.00 Ne 09.00 — 11.00

Pohotovost So – Ne – svátky do 19.00

Čeština

Čeština

Polski
Hlavní strana BlogOrtopedická konzultace – otázky a odpovědi

Ortopedická konzultace – otázky a odpovědi

Pečlivá ortopedická konzultace či diagnostika je základním předpokladem úspěšné léčby. Setkali jsme se s pacientem, který měl navržen poměrně radikální operační zákrok na přední končetině, přičemž veškeré jeho potíže pramenily z problémů s končetinu zadní. Jindy nás zase navštívil nešťastný majitel pejska z Polska s tím, že je v koncích. Měsíce „léčil“ problém s přední končetinou a pes stále kulhal a kulhal. U nás byl problém diagnostikován během pěti minut bez použití RTG. Jedna malá osina zabodutá mezi polštářky znamenala nekonečné kolečko vyštření a pokusů o léčbu.

Abychom mohli odvést kvalitní práci při diagostice a položit tak pevné základy úspěšné léčby problému, musíme pacienta vidět a mít možnost s ním při konzultaci pracovat. Diagnostika na dálku není možná a kdo říká, že to dokáže, nemluví pravdu. Na dálku s námi můžete konzultovat pouze RTG snímky z jiných pracovišť, pokud cítíte, že byste rádi znali náš názor.

 

Ptáte se, zda je nutná rezervace termínu? Jde  častou otázku a odpověď na ni je ANO. Přijdete – li bez rezervace s tím, že Váš pejsek kulhá, všeobecný lékař pejska prohlédne, zda nevykazuje příznaky neurologického problému či jiných akutních potíží a v případě, že vyhodnotí, že se opravdu s největší pravděpodobností jedná o ortopedický problém, domluví s Vámi termín konzultace u lékaře ortopeda. V rámci našich možností se snažíme najít každému pacientovi nejbližší možný termín specializovaného vyšetření.

 

Jak probíhá samotné ortopedické vyšetření? Ve smluvený čas dorazíte k nám na kliniku. Je lepší, když dorazíte 5 minut předem, protože když se 5 klientů zpozdí o 10 minut, šestý klient, i když přijde na čas, jde na řadu o hodinu později a my jsme v tom nevinně. Následně se dostanete do péče MVDr. Martina Nováka nebo MVDr. Miloše Čtvrtníčka, dvou lékařů, kteří tvoří základ ortopedického týmu ABVET.

 

V rámci diangostiky si lékař nejprve vyslechne anamnézu. Co zvíře trápí, jak se problémy projevují, zda v každé situaci, po mírné zátěži, po extrémní záteži atp. Následuje základní vyšetření pohmatem, případně využití RTG snímkování.

 

Víte, že jeden problém může mít více podob a ještě více řešení? Pokud se domníváte, že určením diagnózy vše končí a pak už stačí jen správně říznout, mýlíte se. Jednoznačně pojmenovaný problém může mít mnoho podob a stupňů závažnosti a ty mohou mít dále více variant samotného řešení. Právě v této fázi jsou zcela zásadní zkušenosti při saomtné diagnostice, ale také při ortopedické chirurgii. Čím více operačních technik operatér ovládá, tím více jich může při řešení problému zvažovat. Čím více zkušeností s jednotlivými technikami pak má, tím je vyšší pravděpodobnost, že operace bude provedena správně a pacient si opět bude užívat plnohodnotného života. Tým ortopedů ABVET ročně provede více než 1000 diagnostik ortopedických pacientů a více než polovina z nich na našem pracovišti podstoupí i operační zákrok. Díky tomu patří dr. Martin Novák mezi nejzkušenější ortopedické operatéry nejen v ČR.

Jak pracuje ortopedický tým? Pověst vysoké kvality ortopedie na klinice ABVET vyrostla právě díky práci dr. Nováka a tuto pověst dr. Novák budoval mnoho let poctivou a pečlivou prací. Sám by tedy nikdy nepřipustil, aby kterýkoliv člen jeho týmu provedl kteroukoliv diagnostiku neúplně nebo bez potřebných kompetencí. Pouze lékaři, u kterých je dr. Novák přesvědčen, že provedou stejně kvalitní diagnostiku jako on sám, mohou konzultaci vést samostatně. U ortopedických pacientů je to právě dr. Miloš Čtvrtíček, který před prováděním vlastních diagnostik několik let pracoval pod vedením a dohledem dr. Nováka, aby získal potřebné zkušenosti a kompetence na poli diangostiky. Díky úsilí dr. Čtvrtníčka nyní klinika ABVET může uspokojit větší množství klientů a to znamená jediné – výrazné zkrácení čekací lhůty na diagnostickou konzultaci. V případě, že by veškeré diagnostiky prováděl dr. Novák sám, byla by dnes čekací lhůta na konzultaci u něj přesně 7 týdnů. Díky skvělé spolupráci s dr. Čtvrtníčkem se nám podařilo tuto dobu zásadně zkrátit a přesto všichni naši pacienti dostávají službu, která stále splňuje parametry nastavené dr. Martinem Novákem.

Mějte přehled s abvetem

Novinky a informace onaší klinice rovnou do vašeho e-mailu

Objednejte se

Zavolejte nám na +420 604 957 560, nebo do formuláře vyplňte potřebné údaje a my vás budeme kontaktovat zpět v nejbližším možném termínu.

1. Majitel
2. Zvíře
3. Co Vás trápí

* Povinné informace

Další krok

Pohlaví:

Kastrace:

Zpět Další krok

Co Vás trápí:

Váš vzkaz

Zpět

Děkujeme Vám za odeslání.

Ozveme se Vám co nejdříve telefonicky a domluvíme se na vyhovujícím termínu a času návštěvy.

Online konzultace